„Naelektryzowani wiedzą” rozwiązują zagadkę tajemniczego zniknięcia Ignacego.

• 2022-02-02 13:40:04

Koło naukowe z gniewińskiej szkoły pod opieką pań Grażyny Budnik i Barbary Bach uczestniczy w VI edycji programu edukacyjnego „Być jak Ignacy”, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

Zachęcamy do polubienia strony projektu ze zdjęciem, które walczy o nagrodę publiczności:

„Naelektryzowani wiedzą” rozwiązują zagadkę tajemniczego zniknięcia Ignacego.

Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja polskiej nauki oraz pielęgnowanie pamięci o wybitnych polskich naukowcach. Minister Edukacji i Nauki jest Patronem Honorowym programu.

W tym roku uczestnicy mają za zadanie rozwiązać zagadkę tajemniczego zniknięcia bohatera programów – Ignacego. By rozwikłać tę tajemnicę, uczniowie będą musieli ukończyć zadania z ośmiu etapów tematycznych. Ukończyli już kilka z nich. Uczestników do każdego z etapów wprowadza odcinek, przedstawiający kolejny fragment historii poszukiwań Ignacego. Co się stało z bohaterem programu? Odpowiedź na to pytanie poznają te zespoły, które ukończą wszystkie etapy!

Zajęcia są interesujące i pobudzają do kreatywnego myślenia. Oparte są m.in. na interaktywnych scenariuszach zajęć wypełnionych ciekawymi zadaniami, licznych grach edukacyjnych czy wartościowych filmach. Tegoroczna tematyka zajęć dotyczy między innymi podróży badawczych, lotnictwa, mózgu, badania przeszłości, czy kosmosu.

Przypomnijmy, że postać Ignacego Łukasiewicza jest bliska szkolnej społeczności z Gniewina. Wybitny naukowiec patronował nieistniejącemu już Gimnazjum.

Zajęcia prowadzone w Kole naukowym „Naelektryzowani wiedzą”  w ramach projektu „Być jak Ignacy” są pełne przygód i bardzo ciekawe. Ponadto pozwalają uczniom na wprowadzanie w życie własnych pomysłów i projektów.

„Naelektryzowani wiedzą” rozwiązują zagadkę tajemniczego zniknięcia Ignacego. zdjecie 0 „Naelektryzowani wiedzą” rozwiązują zagadkę tajemniczego zniknięcia Ignacego. zdjecie 1 „Naelektryzowani wiedzą” rozwiązują zagadkę tajemniczego zniknięcia Ignacego. zdjecie 2 „Naelektryzowani wiedzą” rozwiązują zagadkę tajemniczego zniknięcia Ignacego. zdjecie 3 „Naelektryzowani wiedzą” rozwiązują zagadkę tajemniczego zniknięcia Ignacego. zdjecie 4 „Naelektryzowani wiedzą” rozwiązują zagadkę tajemniczego zniknięcia Ignacego. zdjecie 5